Jeg elsker simpelhen æsker i alle størrelser, former og materialer ! Ved ik hvorfor, men føler altid at jeg liige kan bruge en æske mere….: )
På Formlandsmessen i August havde min ynglingsleverandør af opbevaring, danske Nomess fået agentur på disse skønne æsker i plexiglas fra USA. De er åbenbart blevet produceret længe og folk bruger dem til alverdens ting og sager. Jeg købte de 3 mindste, i et væld af farver, men lur mig om ikke de alle kommer i mit sortiment.
De er helt super til smykker, små gaver, små dimser etc. Du kan også bruge en større “See through” plexiglas æske og ligge en hel masse små i, kun fantasien sætter grænser : )) Loove them…. Og så er de til at betale, dkk 7,- 8,- og 10,- Se dem alle på www.blacknwhite.dk under opbevaring.
Ellers håber jeg at i alle derude har en skøn eftermiddag i kulden…..her i Malmö er den første sne faldet !! Mange knus Vibe
